Certifikát Ecogarantie

mceclip0

Ecogarantie®

S Ecogarantie nemôžete šliapnuť vedľa. Súkromná eko značka pôvodom z Belgicka patrí medzi najprísnejšie ekologické značky. Produkty označené týmto štandardom majú najnižšiu možnú ekologickú stopu. Získať ju si vyžaduje splniť mnohé požiadavky. Certifikované produkty obsahujú len prírodné ingrediencie rastlinného pôvodu v BIO kvalite (ak existuje). Minerálne zložky sú povolené s dôrazom na ekologickosť technológií a procesov výroby. Používanie ropných produktov je úplne vylúčené. Všetky farbivá a vône musia mať výlučne prírodný pôvod.

Dôležitý je vplyv na životné prostredie v celom životnom cykle certifikovaného produktu. Niektoré technológie výroby ingrediencií nie sú povolené vôbec a sú stanovené aj požiadavky na minimalizáciu odpadov vznikajúcich pri výrobe. Ecogarantie zahŕňa aj sociálnu oblasť s požiadavkou na rešpektovanie ľudských práv v celom dodávateľskom reťazci.

Kontrolu robia 3 nezávislé organizácie schválené pre certifikáciu ekologického poľnohospodárstva: TÜV NORD Integra, Certisys a Quality Partner. Štandard Ecogarantie sa v čase vyvíja podľa najnovších poznatkov.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie