ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Certifikát Ecogarantie

mceclip0

Ecogarantie®

S Ecogarantie nemôžete šliapnuť vedľa. Súkromná eko značka pôvodom z Belgicka patrí medzi najprísnejšie ekologické značky. Produkty označené týmto štandardom majú najnižšiu možnú ekologickú stopu. Získať ju si vyžaduje splniť mnohé požiadavky. Certifikované produkty obsahujú len prírodné ingrediencie rastlinného pôvodu v BIO kvalite (ak existuje). Minerálne zložky sú povolené s dôrazom na ekologickosť technológií a procesov výroby. Používanie ropných produktov je úplne vylúčené. Všetky farbivá a vône musia mať výlučne prírodný pôvod.

Dôležitý je vplyv na životné prostredie v celom životnom cykle certifikovaného produktu. Niektoré technológie výroby ingrediencií nie sú povolené vôbec a sú stanovené aj požiadavky na minimalizáciu odpadov vznikajúcich pri výrobe. Ecogarantie zahŕňa aj sociálnu oblasť s požiadavkou na rešpektovanie ľudských práv v celom dodávateľskom reťazci.

Kontrolu robia 3 nezávislé organizácie schválené pre certifikáciu ekologického poľnohospodárstva: TÜV NORD Integra, Certisys a Quality Partner. Štandard Ecogarantie sa v čase vyvíja podľa najnovších poznatkov.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz