ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Gaia Pads – látkové vložky z biobavlny – fialové (2 ks), Tierra verde

Kód: 733
Neohodnotené
Značka: Tierra Verde
€5,40
Skladom

Sada dvoch látkových vložiek je  vhodná ako dodatočná poistka k menštruačnému kalíšku Gaia Cup. Prateľná biobavlnená vložka s krídelkami je určená na každodenné použitie, môžete ju vymieňať podľa potreby. Rozmery vložky sú 8,5 cmx14,5 cm, šírka po zapnutie vložky 6 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Sada dvoch látkových vložiek je  vhodná ako dodatočná poistka k menštruačnému kalíšku Gaia Cup. Prateľná biobavlnená vložka s krídelkami je určená na každodenné použitie, môžete ju vymieňať podľa potreby


 

Zloženie

100 % biobavlna s certifikáciou GOTS


 

Prečo biobavlna ? 

Biobavlna je pestovaná na ekofarmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel, a to od semena až po konečné spracovanie látky vrátane šitia. Pri pestovaní a výrobe je zakázané použitie toxických chemických látok, ktoré spôsobujú otravy poľnohospodárskych robotníkov a poškodzovanie životného prostredia, vrátane geneticky modifikovaných organizmov. Oblečenie z biobavlny nespôsobuje alergie pri ich nosení. Biobavlna na rozdiel od syntetických materiálov (polyester, fleece) pri praní neuvoľňuje plastové mikrovlákna, ktorá nedokážu zadržať čističky vôd, a preto končia v riekach a moriach.


 

Certifikácia

Normy pre získanie certifikácie GOTS definujú metódy pestovania bavlny, jej zberu až po výrobu látok a textilných výrobkov vrátane farieb, nití a gombíkov a všetkých súvisiacich procesov vrátane sociálnych podmienok robotníkov.


GOTS certifikované materiály vo Freel.sk


 

Návod na ekopranie

Po použití je vhodné vložku namočiť do studenej vody. Ak to nie je možné, uschovajte ju do nepremokavého, ale priedušného vrecka. Škvrny na biobavlne ošetríme žlčovým mydlom alebo olivovým mydlom s citrónovým extraktom. Na pranie môžeme použiť prací gél z mydlových orechov alebo prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň. Perte na teplote 60 ° C, ktorá je dosť vysoká na to, aby zlikvidovala väčšinu baktérií.


 

O Tierra Verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


O značke Tierra Verde | akoeko.sk

 

Dodatočné parametre

Kategória: Menštruačné kalíšky, látkové vložky
EAN: 8594165004499

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz