Gél do umývačky riadu z mydlových orechov, Tierra Verde 1000 ml

Kód: 363
1 hodnotenie
Značka: Tierra Verde
€6,86
Skladom

Gél do umývačky je vyrobený z mydlových orechov, neobsahuje žiadnu chémiu a je vhodný do všetkých typov domácich umývačiek. 

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Táto fľaša vám môže slúžiť roky, keď ju budete dopĺňať z väčšieho balenia alebo v bezobalovej predajni. Suroviny sú v Tierra verde zvolené tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí i planéty. Pri výrobe produktov je používaná revitalizovaná voda.


 

LOGO-tierra_verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


 

Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu, aerosóly ani iné syntetické látky. Produkt je označený belgickým štandartom Ecogarantie®, ktorý patrí medzi tie najprísnejšie ekologické štandarty na svete. O Ecogarantie® sa viac dočítate tu.


 

Ako sa gél používa?

Do zásobníka na umývací prostriedok nalejte primerané množstvo prípravku. Pri silne znečistenom riade pomôžeme gélu pridaním lyžice bieliaceho prášku PUER a lyžice kyseliny citrónovej. Zosilniť účinky gélu pomôže aj sóda Bika, ktorá zároveň zbaví umývačku prípadného zápachu.

Prípravok neobsahuje fosfáty, ktoré slúžia na "vychytávanie" minerálnych zložiek z vody. Pre dokonalý výsledok umývania preto odporúčame dôsledne dopĺňať soľ do umývačky a dobre nastaviť dávkovanie leštidla/oplachu.


 

Ako správne udržiavať umývačku riadu?

 

Povlak na riade je spôsobený usadenými minerálmi z vody. Je nutné používať leštidlo/oplach, pravidelne dopĺňať soľ a čistiť filter aj celú umývačku. Pre lepší výsledok umývania postačí niekedy dávkovať menej leštidla. Nastavenie dávkovania leštidla sa líši v závislosti od umývačky. U niektorých značiek je nutné

Frekvenciu čistenia umývačky si odvodíme podľa toho, ako často umývačku používame, akú máme tvrdú vodu a ako ušpinený riad do nej dávame. Odporúčame umývačku čistiť 1x mesačne alebo v inej domácnosti to môže byť aj 1x za týždeň.

Čistíme filter umývačky, ktorý po vybratí utrieme suchou papierovou utierkou, raz za čas ho prepláchneme v kúpeli z horúcej vody s rozpusteným práškom PUER. Veľký vplyv na kvalitu umývania má čistota ramien. Je veľmi vhodné raz za čas ich vymontovať a prepláchnuť tlakom vody. Na celkové čistenie umývačky použijeme bieliaci prášok PUER, spolu s odstraňovačom vodného kameňa. Stačí po lyžici od každého nasypať na dno a umývačku bez riadu zapnúť na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

 

Ak používame prostriedky bez enzýmov (napr. od Tiera verde), nastavujeme vyššie teploty. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané u práčky, kde zvýšenie teploty o 10°C znamená náklad vyšší o cca 3 centy.


 

Upozornenie: spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. Obsahuje citrónový olej. Môže vyvolať alergickú reakciu.

Likvidácia: použitý obal po vypláchnutí odovzdajte do triedeného komunálneho odpadu, zvyšok nespotrebovaného výrobku odstráňte s prebytkom vody do kanalizácie.

Zloženie: < 10 % uhličitan sodný, < 10 % chelačné činidlo (EDDS), citronan sodný, < 5 % extrakt z mydlových orechov v biokvalite, silikát, denaturovaný lieh, prírodná pomarančová silica v bio kvalitě (Citrus sinensis), d-limonene, xantánová guma

Dodatočné parametre

Kategória: EKO domácnosť
Objem: 1l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz