ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Nakličovacia miska, Provita

Kód: 4523
5 hodnotení
Značka: PROVITA
€19,60
Skladom

Klíčkovanie je skvelý a jednoduchý spôsob ako dostať do svojej stravy omnoho viac nutrientov, s nakličovacou miskou je všetko ešte ľahšie! Je prispôsobená na rýchlu údržbu, vyrobená z eko-friendly materiálu /acrylsklo/, ktorý je odolný proti rozbitiu a škrabancom. Miska zabezpečuje optimálny prístup svetla, cirkuláciu vzduchu a zavodňovanie

Detailné informácie

Podrobný popis


 provita logo

Korene rodinnej firmy siahajú až do roku 1991, kedy vznikla prvá predajňa zdravých potravín. Odvtedy sa otvorili mnohé ďalšie predajne, rozbehol sa veľkoobchod a výroba. Provita zásobuje obchody so zdravými potravinami nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj v Poľsku a ďalších východných krajinách. V maloobchodnej sieti ponúkajú lokálne čerstvé potraviny vlastnej výroby a tiež bezobalový predaj. Spoločnosť stále dbá na kvalitu tovaru, nie je im ľahostajné ani životné prostredie a, samozrejme, spokojnosť zákazníka. 


 

Prečo klíčkovať?

Klíčky a výhonky sú štedrým darom prírody; doplňte do svojej stravy viac vitamínov, minerálov a enzýmov v podobe čerstvých klíčkov, ktoré si v pohodlí domova môžete naklíčiť veľmi jednoducho. V období zimy, keď vonku nerastie čerstvá zelenina, je tento spôsob doplnenia nutrientov skvelým riešením. Pre viac informácií sme pre vás pripravili Blog o celom procese a všetkých výhodách klíčkovania. 


 

Súprava obsahuje:

Základom setu sú 3 misky s vnútorným priemerom 18 cm, kam sa umiestňujú semená. Spodná záchytná miska, zachytáva vodu pri pravidelnom preplachovaní a vrchnák zabezpečuje optimálnu klímu pre klíčenie semien. 


 

Návod na pestovanie klíčkov a semien:

•Semená namočíme na niekoľko hodín. Nečistoty, semená a šupky, ktoré vyplávajú na povrch odstránime. Vodu zlejeme a semená dobre prepláchneme.

•Semená nasypeme v primeranom množstve do nakličovacích misiek a zakryjeme vrchnákom. Položíme na teplé a svetlé miesto (19 – 21C).

•Semená 2x denne dôkladne prepláchneme nasledujúcim spôsobom: vodu lejeme do hornej misky tak, aby horná časť odpadového sifónu bola pod hladinou vody a necháme ju pretekať až do spodnej odpadovej misky, z ktorej vodu vylejeme.

•Klíčky získame po 2-5 dňoch pestovania (podľa druhu semien). Naklíčené semená znovu dôkladne prepláchneme. Konzumujeme buď samostatne, alebo podľa osvedčených receptúr.

Dodatočné parametre

Kategória: Semienka, klíčkovanie
Hmotnosť: 0,73 kg
Priemer misky: 18 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz