ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Odstraňovač vodného kameňa – kyselina citrónová, Tierra Verde 1 kg

Kód: 374
6 hodnotení
€6,72
Vypredané - tovar čoskoro opäť naskladníme
Položka bola vypredaná…

Na odstraňovanie vodného kameňa a údržbu umývačky riadu, práčky, varnej kanvice, kávovaru alebo toalety. Oproti octu nezanecháva žiadny pach a je šetrnejší k plastovým a gumovým častiam spotrebičov

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Práškový odstraňovač vodného kameňa je určený na šetrnú údržbu spotrebičov v domácnosti, ktoré prichádzajú do styku s vodou, či už do umývačky riadu, práčky, rýchlovarnej kanvice či do kávovaru. Skvele vyčistí aj usadený vodný kameň z WC. Roztok odporúčame na čistenie kúpeľňových a kuchynských povrchov. Oproti gélovým prípravkom je prášok úsporný voči životnému prostrediu, pretože sa zbytočne nebalia a neprepravujú celé tony vody. 


 

LOGO-tierra_verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


 

Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu, aerosóly ani iné syntetické látky. Produkt je označený belgickým štandartom Ecogarantie®, ktorý patrí medzi tie najprísnejšie ekologické štandarty na svete. O Ecogarantie® sa viac dočítate tu.


  

Ako používať odstraňovač kameňa?

 

Práčky a umývačky:

  • Nasypeme 1 hrnček (cca 200 g) prášku do bubna prázdnej práčky alebo na dno prázdnej umývačky a spotrebič zapneme na prací/umývací cyklus pri teplote 50-60 °C. Po zahriatí vody spotrebič vypneme a 30 minút necháme pôsobiť. Potom program dokončíme, vrátane preplachu vodou.

 

Kávovary:

  • 1 lyžicu (cca 15 g) rozpustíme v teplej vode, vlejeme do kávovaru a necháme prejsť varným cyklom. Potom prepláchneme čistou vodou.

Varné kanvice:

  • Kanvicu naplníme vodou, pridáme 1 lyžicu (cca 15 g) a privedieme k varu. Kanvicu vypneme a necháme cca 30 minút pôsobiť. Potom vylejeme a dôkladne vypláchneme vodou.

  

Horúci roztok zostávajúci po čistení spotrebičov môžeme využiť na čistenie WC i kúpeľňových a kuchynských povrchov. Prípravok nepoužívajte na hliníkové nádoby.


 

Z odstraňovača vodného kameňa si môžete vyrobiť vynikajúce plákadlo prádla

Návod na domácu výrobu: zmiešame 1 l vlažnej vody a 150 g kyseliny citrónovej. Môžeme navoňať obľúbenou prírodnou silicou. Dávkujeme 30-45 ml podľa tvrdosti vody do zásobníka na aviváž.


 

Upozornenie: Po manipulácii si dôkladne umyte ruky. Požívajte ochranné rukavice / ochranný odev / ochranné okuliare.

PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak ich máte nasadené a pokiaľ sa dajú vybrať ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva:- vyhľadajte lekársku pomoc / ošetrenie.
 
Likvidácia: nepoužitý výrobok alebo prázdny obal patrí do nádob na zber komunálneho odpadu.
 

Zloženie100% kyselina citrónová v potravinárskej kvalite. 

Dodatočné parametre

Kategória: Čistiace prostriedky
EAN: 8594165000354
Hmotnosť: 1 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz