ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Plákadlo bielizne s levanduľovou silicou, Tierra Verde 1000 ml

Kód: 378
5 hodnotení
Značka: Tierra Verde
€5,45
Skladom
Poznáte rozdiel medzi avivážou a plákadlom? Plákadlo bielizne zneutralizuje plákací kúpeľ a zaistí, aby vo vašej bielizni neostávali zvyšky pracích prostriedkov, ktoré môžu dráždiť pokožku, čo je veľmi dôležité najmä pre deti, alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. 

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Používate aviváž? A viete, že jej hlavnou úlohou je obaliť a uhladiť vlákna textilu, čo väčšinou zaisťujú chemikálie doplnené umelými farbivami a parfumami?

Plákadlo svojou mierne kyslou reakciou neutralizuje plákací kúpeľ, čo je dôležité najmä pre ľudí s citlivou pokožkou, ekzematikov, alergikov a malé deti, ktorých koža je pre chemické látky omnoho viac priestupná než pokožka dospelých. Prirodzené pH povrchu ľudskej kože je totiž kyslé (pH 4-6), pokožka sa tak chráni pred množením mikroorganizmov. Oproti tomu mydlo, pracia sóda a iné pracie prostriedky sú zásadité. Nevyplákané zvyšky pracích prostriedkov v bielizni preto dráždia kožu a je dobré ich pri plákaní neutralizovať.

Plákadlo taktiež zabraňuje usadzovaniu zbytkov pracieho prostriedku v textilných vláknach a tým aj zašednutiu bielizne. Vláknam sa vracajú ich prirodzené vlastnosti - uteráky opäť sajú a prádlo má opäť jasné farby.

Plákadlo bielizne obsahuje prírodný extrakt, ktorý zanecháva príjemnú levanduľovú vôňu. Odporúčame taktiež pri praní v tvrdej vode, v ktorej dochádza k zrážaniu účinných látok pracích prostriedkov s minerálmi obsiahnutými vo vode. Zároveň, keďže plákadlo je na báze kyseliny citrónovej, nehrozí pri ňom, ako pri octe, že by mohlo poškodiť plastové a gumové súčasti práčky. 


 

LOGO-tierra_verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


 

Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu, aerosóly ani iné syntetické látky. Produkt je označený belgickým štandartom Ecogarantie®, ktorý patrí medzi tie najprísnejšie ekologické štandarty na svete. O Ecogarantie® sa viac dočítate tu


 

Plákadlo je univerzálne

Je vhodné na rôzne prania v práčke i ručné pranie a môžete ho použiť na všetky druhy bielizne (okrem vlnenej, na ktorú aplikujeme prací gél na vlnu s lanolínom).

Dávkovanie na 4 - 5 kg bielizne: 30 ml/ 1 uzáver - dáva sa do zásobníka na aviváž na záverečnú časť prania. Pri ručnom praní po vypraní v pracom prostriedku dajte plákadlo do čistej vody, nechajte aspoň 10 minút pôsobiť a bielizeň vypláchnite.

 


 

Upozornenie: Obsahuje: Linalool. POZOR. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Uchovávajte mimo dosahu detí.

PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť.

Likvidácia: nepoužitý výrobok alebo prázdny obal so zvyškami odložiť na miesto určené obcou do nádob na zber komunálneho odpadu.

Zloženie: 15-30 % kyselina citronová, denaturovaný lieh, prírodná levanduľová silica (Lavandula intermedia Bio), linalool.

Dodatočné parametre

Kategória: Plákadlo bielizne, aviváž
Objem: 1l
Počet praní: 33

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz