ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň, Tierra Verde,

Kód: 3104/PAP 3104/PAP2 Zvoľte variant
6 hodnotení
Značka: Tierra Verde
€6,90 €29,20 od €6,90
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Ekologický prací prášok z mydlových orechov určený na farebný textil vhodný aj na bielizeň pre najmenšie deti, alergikov a ekzematikov. Neobsahuje parfumáciu, ropné deriváty ani iné dráždivé zložky.

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Ekologický prostriedok na farebný textil vhodný aj na bielizeň pre najmenšie deti.

Prací prášok na farebnú bielizeň je vyvinutý tak, aby obsahoval ingrediencie maximálne šetrné voči nášmu zdraviu aj životnému prostrediu. Jeho účinnosť podporuje prášok z mydlových orechov /ktorý prirodzene obsahuje saponíny/ a vločky z olivového mydla.

Vďaka účinnému zloženiu stačí jedna lyžica prášku na praciu dávku. Skvelé je aj to, že vďaka sypkej forme sa prášok môže distribuovať bez plastových obalov. Ak by ste si chceli prášok navoňať, stačí pridať pár kvapiek obľúbenej prírodnej silice (do pracej dávky alebo do nádoby, v ktorej produkt skladujete).

Na flisové materiály odporúčame prací gél, prášok môže znižovať ich absorpčnú schopnosť.


 

LOGO-tierra_verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


 

Eco Garantie 

Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu ani farbivá. Produkt je označený belgickom štandartom Ecogarantie®, ktorý patrí medzi tie najprísnejšie ekologické štandarty na svete. O Ecogarantie® sa viac dočítate tu. 


 

Použitie

  • na farebné textílie z prírodných vlákien aj zmesových tkanín
  • na pranie pri teplotách od 40 ˚C v práčke aj v rukách
  • vzhľadom na šetrné zloženie je vhodný aj na detské oblečenie a látkové plienky (plienky je nutné kvôli likvidácii baktérií prať pri teplote min. 60 °C a škvrny ošetriť vopred).

Návod: 15 g prášku (1 polievková lyžica) na prací cyklus. Ak to materiál umožňuje, perieme najmenej na 40 ºC (pre ľahšie rozpúšťanie napr. potu a mastnoty).

Pri tvrdej vode:

 

Škvrny:

  • Pred praním ošetríme Žlčovým mydlom alebo Olivovým mydlom s citrónovým extraktom (vegánsky variant).
  • Na odstránenie najmä organických škvŕn zo stálofarebného textilu (pot, mastnota, víno, tráva, hlina) je vhodný aj prášok PUER.

Pri silnom znečistení:

  • Dávku prášku zvýšime až na dvojnásobok alebo bielizeň necháme pred praním odmočiť - rozpustíme 1 až 2 lyžice prášku PUER v teplej vode, namáčame najlepšie cez noc.

Na plákanie:

  • Pridáme Plákadlo bielizne - neutralizuje pH a vypláchne zvyšky nečistôt a pracích prostriedkov, ktoré môžu dráždiť pokožku.

 


 

Varovanie a likvidácia: výrobok obsahuje uhličitan sodný, silikát.

Spôsobuje vážne podráždenie očí. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Po manipulácii starostlivo umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Používajte ochranné okuliare.

PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút oči opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú nasadené a ak je možné vybrať ich ľahko. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak pretrváva podráždenie očí: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie.

Odstráňte obsah/obal odovzdaním oprávnenej osobe na nakladanie s odpadmi alebo vrátením dodávateľovi.


 

Zloženie: > 30% uhličitan sodný, 5-15% hydrogén uhličitan sodný (sóda bikarbóna), 5-15% silikát, citran sodný; < 5% prášok z mydlových orechov v biokvalite a prášok z olivového mydla (mydlo z olivového oleja, chlorid sodný).

Dodatočné parametre

Kategória: Pracie prášky a gély
Hmotnosť: 850g / 5kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz