Slivky sušené, bez konzervantov

Kód: 3374/50G 3374/100 3374/250 Zvoľte variant
3 hodnotenia
€0,45 €0,90 €2,20 od €0,45
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Konzervanty sa pridávajú do potravín z pochopiteľných dôvodov. Ak chceme potravinu bez nich, musí sa spracovať za špeciálnych podmienok, aby sa čo najprirodzenejšou cestou odstránili príčiny, ktoré by mohli spôsobiť jej znehodnotenie. Sušené slivky sa premývajú mikrobiologicky kontrolovanou vodou, vyberajú sa z nich tie najlepšie a tie sa potom prirodzene sušia za kontrolovaných podmienok. Zdravé množstvo je podľa niektorých autorov asi 1/4 - 1/2 šálky. 

Mohol by ťa zaujímať // Serotonín a melatonín // Antioxidanty- vieš, kde všade sú? //

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Ako pôsobia na naše zdravie?

Slivky sú, podobne ako všetky druhy ovocia, bohaté na antioxidanty, ktoré chránia bunky nášho tela pred oxidačným poškodením. Konkrétne ide o polyfenoly, ktorých majú slivky dvakrát viac ako iné druhy ovocia. Mnohé štúdie ukázali silné protizápalové účinky a tiež vplyv konzumácie sliviek na ochranu buniek pred poškodením, ktoré vedie k rôznym civilizačným ochoreniam. Ďalšou skupinou antioxidantov sú antokyaníny, ide skôr o podskupinu polyfenolov, ktorá sa pokladá za najúčinnejšiu formu antioxidantov. 

Hoci sušené slivky obsahujú veľa sacharidov, nespôsobujú prudký nárast hladiny krvného cukru - majú nízky glykemický index. Nie je to len vďaka vysokému obsahu vlákniny, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukrov. Slivky dokážu zvýšiť hladinu hormónu adiponektínu, ktorý hrá dôležitú úlohu v regulácii hladiny krvného cukru. 

Konzumácia sušených sliviek sa spája so znížením hladiny celkového cholesterolu a zvýšením hladiny HDL /dobrého/ cholesterolu v krvi. Tento fakt hrá v prospech zdravia srdcovo-cievnej sústavy. Vysoká hladina cholesterolu sa totiž spája s tvorbou aterosklerotických plátov v cievach - s kôrnatením tepien. Zdraviu srdiečka prispieva aj obsah vlákniny, draslíka a antioxidantov. 


 

Nutričné hodnoty (100g):

Energetická hodnota: 1190 kJ/262 kcal
slivky sušené

*uvedené čísla nemusia presne zodpovedať skutočnosti, každý kúsok ovocia je totiž jedinečný


 

Zloženie: Slivky sušené 100%. Počas užívania môžu prírodné cukry v ovocí kryštalizovať a tvoriť povlak na ovocí. Je to prirodzený proces.
Krajina pôvodu: Bulharsko
Skladovanie: Skladujte v suchu a v tme, najlepšie vo vzduchotesnej nádobe.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz