ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Testovací pásik na určenie tvrdosti vody, Tierra Verde 1ks

Kód: 753
2 hodnotenia
Značka: Tierra Verde
€1,11
Skladom

Tvrdosť vody je vlastnosť, ktorá vyjadruje obsah rozpustených nerastov vo vode. Tieto minerály sú zdrojom tvorby vodného kameňa, spôsobujú tvrdnutie a sivenie bielizne a  znižujú účinnosť pracích prostriedkov. Pre optimálny výsledok prania je nutné použiť väčšie množstvo prostriedku alebo zmäkčovač vody. Pomocou tohto orientačného testu zistíte, aká tvrdá je voda vo vašej domácnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

 


 

LOGO-tierra_verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


 

Ako sa používa testovací pásik?

Pásik namočíme do vody na cca 2-3 sekundy, vytiahneme a prebytočnú vodu strasieme. Stupeň tvrdosti vody sa prejaví počtom štvorčekov, ktoré po cca 1 minúte zmenia farbu zo zelenej na ružovú. Ak je výsledkom testu viac ako jeden ružový štvorček, je vhodné pri praní použiť zmäkčovač vody.

TVRDOSŤ VODY: MNOŽSTVO RUŽOVÝCH POLÍ NA PÁSIKU:
Mäkká >4°dH 0-1
Stredne tvrdá >8,4°dH 2-3
Tvrdá >14°dH 4-5

 

Dávkovanie zmäkčovača

Podľa tvrdosti vody nastavte dávku zmäkčovača aj pracieho prostriedku (stačí urobiť len raz, tvrdosť vody zostáva v jednej lokalite rovnaká). Zmäkčovač nasypeme do zásobníka na prací prášok spolu s pracím prostriedkom. Dávkovanie na 4-5 kg bielizne:

Tvrdosť vody: K praciemu gélu YELLOW BLUE pridať: K praciemu prášku YELLOW BLUE pridať: K mydlovým vločkám/slizu YELLOW BLUE pridať:
Mäkká>4°dH 20g (1 PL)
Stredne tvrdá>8,4°dH 20g (1 PL) 50g (2,5 PL)
Tvrdá>14°dH 40g (2 polievkové lyžice) 50g (2,5 PL) 60g (3 PL)

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz