ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Vločky zo žlčového mydla, Tierra Verde 400 g

Kód: 436
3 hodnotenia
Značka: Tierra Verde
€5,14
Skladom

Potrebujete odstrániť poriadne škvrny od oleja z kuchyne, z autodielne či z masérskeho salóna? Vločky z pracieho mydla s prídavkom hovädzej žlče pomôžu odstrániť každú mastnotu, škvrny od krvi, ovocia, atramentu, trávy, vína či iných potravín. 

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Vločky z pracieho mydla s prídavkom hovädzej žlče, ktorá obsahuje rôzne druhy enzýmov so schopnosťou rozkladať tuky a bielkoviny. Sú veľmi účinné pri odstraňovaní škvŕn a nečistôt najmä organického pôvodu (mastnota, ovocie, zelenina, krv, atrament, tráva, červené víno, potraviny).

Na rozdiel od kusového žlčového mydla sú vločky vhodné na pranie celkovo silno znečistenej bielizne (nielen sem tam škvrnka). Sú vhodné napríklad na pranie oblečenia pre masérov a smažičov hranoliek :-)


 

LOGO-tierra_verde

Spoločnosť Tierra Verde s.r.o. bola založená v roku 2008 a je česko-slovenskou spoločnosťou bez zahraničnej účasti. Ľudia z tejto spoločnosti veria, že existuje alternatívny spôsob vývoja, výroby a ponuky výrobkov dennej spotreby, vďaka ktorému sa zníži negatívny dopad na životné prostredie. Výrobky nie sú testované na zvieratách a ich obaly sú plne recyklovateľné. Zároveň sú vhodné pre alergikov a malé deti, pretože nedráždia pokožku.


 

Použitie:

  • na namáčanie silne znečistenej bielizne.
  • ako prídavok do mydlového slizu.
  • na posilnenie pracieho účinku silne znečistenej bielizne.
  • vhodné na biely aj stálofarebný textil z prírodných i syntetických vlákien.

Namáčanie bielizne:

Cca 5 g (1 vrchovatá lyžica) vločiek na prací kúpeľ (cca 10 l). Použite vodu aspoň 40°C teplú, vločky nechajte rozpustiť najlepšie dopredu alebo ak si ich nestihnete pripraviť, pridajte ich teda suché priamo k bielizni, a po cca 15 minútach bielizeň vo vode poriadne preperte, aby sa mydlo v kúpeli rozpustilo. Namáčanú bielizeň aspoň na začiatku a konci namáčania preperte.

Pranie v práčke:

Na zvýšenie pracieho účinku pracieho gélu alebo mydlových orechov, pridajte do bubna práčky cca 5g (1 vrchovatá lyžica) mydlových vločiek zo žlčového mydla.

Škvrny bielkovinového pôvodu (hlavne krv, mliečne produkty):

Tieto fľaky je nutné pred praním ošetriť v studenej vode. Bielkoviny sa v teplej vode zrazia a nie je možné ich potom odstrániť.

Zistenie stálofarebnosti bielizne:

Pri ošetrení farebného textilu je dobré pred použitím vyskúšať jeho stálofarebnosť aplikáciou na mieste, ktoré nie je vidieť. 


 

Na čo si dať pozor 

Ak riešite pracovné oblečenie automechanika či kominára, žlčové mydlo vám nepomôže, pretože ide o znečistenie anorganického pôvodu. V tomto prípade použite pomarančový odmasťovač, budete nadšení!

Na pranie bez predprania neodporúčame dávať vločky do zásobníka na prací prostriedok, pretože by sa mohli nedostatočne rozpustiť. Dávajte ich vždy priamo do pracieho bubna. Ak chcete použiť predpierku, rozpustite si vločky vopred v teplej vode a až potom ich (už rozpustené) dajte do zásobníka pre prací prostriedok na hlavné pranie.

Pred praním farebnej bielizne, kde máte podozrenie na problém so stálofarebnosťou, vyskúšajte vločky najprv na skrytom mieste (myslíme na oblečení, nie na schovávačku pod schodmi :-))


 

Pranie s mydlovým slizom

Mydlový sliz je ekologický, účinný a veľmi lacný prostriedok na pranie všetkej bielizne. Neobsahuje žiadne fosfáty a farbivá a nespôsobuje alergie

Domáca výroba slizu  je jednoduchá a rýchla

  • Mydlové vločky (175g) nasypeme do vedra s asi litrom horúcej vody a za stáleho miešania necháme rozpustiť.
  • Pridáme 150 g práškovej pracej sódy (rozpúšťa tuk, zmäkčuje vodu, odstraňuje škvrny a dezinfikuje), miešame a tiež necháme rozpustiť.
  • Celé vedro dolejeme horúcou vodou do 10 litrov. Vody môže byť viac alebo menej, sliz je potom redší alebo hustejší, podľa čoho upravujeme dávkovanie.
  • Po vychladnutí má gélovú až pudingovú konzistenciu. Sliz dávkujeme priamo do bubnu práčky, cca 250 ml na jedno pranie. Dávkovanie záleží na koncentrácii slizu a stupni znečistenia bielizne. Ideálne dávkovanie zistíte po niekoľkých praniach.

Ako prať so slizom v tvrdej vode

Pokiaľ máte tvrdú vodu (môžete to zistiť pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne. Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá. V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť zmäkčovač a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).


 

Upozornenie: obsahuje d-limonen. Môže vyvolať alergickú reakciu.

Zloženie: > 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín - bez palmového oleja); < 5 % glycerín, vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), žlčové enzýmy.

Dodatočné parametre

Kategória: Odstraňovače škvŕn
Hmotnosť: 400 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz