ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Zubná pasta Aníz, kamilka, Ecoheart

Kód: 6170
2 hodnotenia
Značka: Ecoheart
€8,99
Vypredané - tovar čoskoro opäť naskladníme
Položka bola vypredaná…

Novinka od Ecoheart v podobe zubnej pasty. 100 % handmade, 100 % prírodná a 100 % rozložiteľná. Účinne odstraňuje povlak baktérií zo zubov a ničí baktérie, ktoré spôsobujú kazenie zubov, zápal ďasien a nepríjemný zápach z úst.

Detailné informácie

Podrobný popis


 

V Ecoheart dobre vedia, že naše ústa sú domovom mnohých baktérií, vírusov a iných toxínov a vyčistiť si zuby dvakrát denne niekedy nestačí. Dezinfekčný účinok zubných pást EcoHeart zabezpečujú prírodné alkaloidy (nie však etanol) a ďalšie látky. Tento ich účinok je synergický, tzn. že všetky spolu pôsobia v podstate účinnejšie, než každá zložka samostatne.

Koncentrácia týchto zložiek je však na takej úrovni, aby nespôsobili úplnú likvidáciu všetkých baktérií, pretože ústna dutina si potrebuje zachovať určitú mikroflóru, aby mohli začať procesy metabolizmu jednotlivých zložiek potravy. Hovoríme o určitom inteligentnom nastavení zubných pást. Pasty EcoHeart neobsahujú fluoridy. Tiež obsahujú zložky, ktoré majú abrazívny účinok, aby sa dosiahlo ľahšieho a účinnejšieho odstránenia nežiaduceho povlaku zo zubov. Tento abrazívny účinok je nastavený tak, aby nedošlo k poškodeniu zubnej skloviny. RDA zubných pást EcoHeart je 40, čím sa radí medzi veľmi jemné pasty.


eco

Spoločnosť Ecoheart bola založená v roku 2013 a bola založená na myšlienkach jednoduchosti a transparentnosti. Produkty a aktivity vychádzajú zo životných skúseností dobrých i zlých, čo je symbolom skutočnosti, že všetko, čo sa deje, dobré alebo zlé, sa deje z nejakého dôvodu. Ecoheart predstavuje viac než len výrobky, je preč od života.

Chce ľuďom ukázať, že na vytváranie krásnych vecí nepotrebujete veľa, a dokonca aj malá vec, napríklad zubná kefka, robí rozdiel. Preto venuje 10% ziskov na neziskové projekty.


 

 Ako je to s tým fluórom?

Fluór sa do zubných pást pridáva v podobe fluoridov (predovšetkým fluorid sodný, ale aj fluorid cínatý, aminfluorid, ai.) Za účelom prevencie zubného kazu. Fluorid zabraňuje demineralizáciu zubov, posilňuje zubnú sklovinu a zvyšuje jej odolnosť voči kyselinám v našich ústach, ktoré ju rozpúšťa.

Je ale veľmi dôležité venovať pozornosť množstvo fluoridu v zubných pastách, pretože vysoká dávka fluoridu v tele je toxická a pre človeka nebezpečná. Maximálna odporúčaná denná dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg / kg hmotnosti. Vzhľadom k tomu, že fluorid prijímame z rôznych zdrojov (napr. aj z jedla), toto množstvo sa veľmi ťažko stráži. Z dlhodobého hľadiska sú s nadmernou dávkou fluoridu spojené chronické zdravotné problémy ako je zubná či kostrové fluoróza, ale tiež je preukázaný negatívny vplyv na intelektuálny a mentálny vývoj. Pokiaľ dôjde k predávkovaniu jednorázovo, môže dokonca dôjsť k akútnej otrave i smrti.

Množstvo fluoridu v bežne dostupných zubných pastách by podľa platnej regulácie nemalo presiahnuť 1.500 PPM (parts per milión, tzn. 0,15% z celkového objemu). Opatrnosť je potrebné dbať hlavne u detí. Tie totiž väčšinu dávky zubnej pasty počas čistenia chrupu prehltnú. Pre deti do 3 rokov sa odporúčajú pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pre deti do 6 rokov s max. 500 PPM. Pri čistení zubov s pastou obsahujúcou fluorid je dôležité dohliadať na používané množstvo pasty (aby bolo malé) a tiež na to, aby deti pastu neprehĺtali zámerne.


  

Čo je to abrazivita čiže RDA?

Je to takzvaná relatívna dentínová abrazivita (relative dentin abrasivity). Jednoducho vysvetlené to znamená obrusovanie a označuje stratu tvrdých zubných tkanív.

Abrazívne zložku tvorí hrubšie mleté ​​častice, najčastejšie kremičitany (silikáty) alebo uhličitan vápenatý. Slúži k ľahšiemu odstraňovanie zvyškov potravy, baktérií a usadených pigmentov z povrchu zubov.

Miera abrazivity zubných pást je určená štvorstupňovou škálou:

  • 0 - 70 nízka abrazivita
  • 70 - 100 stredná abrazivita
  • 100 - 150 vysoká abrazivita
  • 150 - 250 môže poškodiť zubnú sklovinu

 

Zloženie: Voda, uhličitan vápenatý, mastenec, glycerín, xylitol, sľuda, hydroxyapatit, sorbitol, extrakt z borovice lesnej, extrakt z dužiny kokosového orecha, extrakt z plodov mandľovníka, extrakt z listov olivovníka, karubín, glukonát sodný, kyselina glukónová, extrakt z harmančeka, anízu a smilu.

Dodatočné parametre

Kategória: Nefluoridované
Značka: Ecoheart
Objem: 100 ml
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz