ESHOP dočasne pozastavený - objednávky neexpedujeme!

Zubná pasta s eukalyptom a mätou Fresh, Ecoheart

Kód: 4877
Tip
3 hodnotenia
Značka: Ecoheart
€8,92
Skladom

Zubná pasta Ecoheart je ušľahaná z čisto prírodných látok, ústa prevonia, osvieži mätou a eukalyptom a vyženie z nich baktérie, ktoré podkopávajú zdravie zubov a ďasien. Antibakteriálne zložky pomáhajú predchádzať kazu a hojiť drobné ranky. Pasta neobsahuje fluoridy ani etanol a sklenený obal roznežní každé eko-srdce.

Detailné informácie

Podrobný popis


 

Zubná pasta Ecoheart je ušľahaná z čisto prírodných látok, ústa prevonia, osvieži mätou a eukalyptom a vyženie z nich baktérie, ktoré podkopávajú zdravie zubov a ďasien. Antibakteriálne zložky pomáhajú predchádzať kazu a hojiť drobné ranky. Ich množstvo je bezpečne zvolenej tak, aby v ústach zachovalo užitočné baktérie, ktoré tvoria dôležitú ústnu mikroflóru. S rovnakým citom sú pridané tiež látky s abrazívnym účinkom. Odstraňujú zo zubov nežiaduci povlak, zubnú sklovinu však neohrozujú.

Pasta neobsahuje fluoridy ani etanol a sklenený obal roznežní každé eko-srdce. Pasta má nízky koeficient abrazivity RDA, konkrétne 40. Neobrusuje a nepoškodzuje teda zubnú sklovinu, a radí sa tak medzi veľmi jemné pasty. Viac o abrazivite nižšie. Táto pasta nie je len účinná a do detailu premyslená, ale tiež dokonale udržateľná.

Sklenená fľaša s plastovým aplikátorom priamo nabáda na opakované použitie. Až vám teda zubná pasta dôjde, fľaša môže slúžiť ďalej. Prakticky, štýlovo a bez odpadu.


eco

Spoločnosť Ecoheart bola založená v roku 2013 a bola založená na myšlienkach jednoduchosti a transparentnosti. Produkty a aktivity vychádzajú zo životných skúseností dobrých i zlých, čo je symbolom skutočnosti, že všetko, čo sa deje, dobré alebo zlé, sa deje z nejakého dôvodu. Ecoheart predstavuje viac než len výrobky, je preč od života.

Chce ľuďom ukázať, že na vytváranie krásnych vecí nepotrebujete veľa, a dokonca aj malá vec, napríklad zubná kefka, robí rozdiel. Preto venuje 10% ziskov na neziskové projekty.


 

Aktívne látky

  • Extrakt z eukalyptu : má antiseptické a ukľudňujúce účinky a krásnu vôňu.
  • Extrakt z borovice lesnej : má protiinfekčné, antiseptické, analgetické a protizápalové účinky.
  • Extrakt z mäty piepornej : má antibakteriálne a antiseptické účinky. Spoznáte ju podľa svieže, výrazné vône.

 

 Ako je to s tým fluórom?

Fluór sa do zubných pást pridáva v podobe fluoridov (predovšetkým fluorid sodný, ale aj fluorid cínatý, aminfluorid, ai.) Za účelom prevencie zubného kazu. Fluorid zabraňuje demineralizáciu zubov, posilňuje zubnú sklovinu a zvyšuje jej odolnosť voči kyselinám v našich ústach, ktoré ju rozpúšťa.

Je ale veľmi dôležité venovať pozornosť množstvo fluoridu v zubných pastách, pretože vysoká dávka fluoridu v tele je toxická a pre človeka nebezpečná. Maximálna odporúčaná denná dávka fluoridu je 0,04 - 0,07 mg / kg hmotnosti. Vzhľadom k tomu, že fluorid prijímame z rôznych zdrojov (napr. aj z jedla), toto množstvo sa veľmi ťažko stráži. Z dlhodobého hľadiska sú s nadmernou dávkou fluoridu spojené chronické zdravotné problémy ako je zubná či kostrové fluoróza, ale tiež je preukázaný negatívny vplyv na intelektuálny a mentálny vývoj. Pokiaľ dôjde k predávkovaniu jednorázovo, môže dokonca dôjsť k akútnej otrave i smrti.

Množstvo fluoridu v bežne dostupných zubných pastách by podľa platnej regulácie nemalo presiahnuť 1.500 PPM (parts per milión, tzn. 0,15% z celkového objemu). Opatrnosť je potrebné dbať hlavne u detí. Tie totiž väčšinu dávky zubnej pasty počas čistenia chrupu prehltnú. Pre deti do 3 rokov sa odporúčajú pasty s max. 250 PPM či bez fluoridu a pre deti do 6 rokov s max. 500 PPM. Pri čistení zubov s pastou obsahujúcou fluorid je dôležité dohliadať na používané množstvo pasty (aby bolo malé) a tiež na to, aby deti pastu neprehĺtali zámerne.


  

Čo je to abrazivita čiže RDA?

Je to takzvaná relatívna dentínová abrazivita (relative dentin abrasivity). Jednoducho vysvetlené to znamená obrusovanie a označuje stratu tvrdých zubných tkanív.

Abrazívne zložku tvorí hrubšie mleté ​​častice, najčastejšie kremičitany (silikáty) alebo uhličitan vápenatý. Slúži k ľahšiemu odstraňovanie zvyškov potravy, baktérií a usadených pigmentov z povrchu zubov.

Miera abrazivity zubných pást je určená štvorstupňovou škálou:

  • 0 - 70 nízka abrazivita
  • 70 - 100 stredná abrazivita
  • 100 - 150 vysoká abrazivita
  • 150 - 250 môže poškodiť zubnú sklovinu

 

Zloženie: Voda, uhličitan vápenatý, mastenec, Glycerín, Xylitol, Sľuda, Hydroxyapatit, Sorbitol, Extrakt z borovice lesnej, Extrakt z dužiny kokosového orecha, Extrakt z plodov mandľovníka, Extrakt z listov olivovníka, karobovej gumy, Glukonát sodný, kyselina glukónová, Extrakt z eukalyptu, extrakt z mäty priepornej.

Dodatočné parametre

Kategória: Nefluoridované
Značka: Ecoheart
Objem: 100 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz